Szukaj

Kalendarz

  Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Lut    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

Tagi

Social Media

  Największym fenomenem ostatnich lat w internecie są wszelkiego rodzaju social media, co w wolnym tłumaczeniu oznacza media społecznościowe. Są to serwisy internetowe mające na celu skupianie wokół siebie jakiejś społeczności. Taka społeczność może być powiązane wspólnym zainteresowaniem, tak jak na przykład fankluby jakiś klubów sportowych. Mogą również wiązać się na serwisach randkowych które mają im pomóc w odnalezieniu drugiej połówki lub poznaniu nowych ciekawych ludzi. Istnieją również serwisy o charakterze bardziej ogólnym. Posiadanie profilu w takich serwisach na pierwszy rzut oka niema większego sensu. Jednak gdyby głębiej zastanowić się nad tym do czego służą takie serwisy można już doszukać się sensu ich istnienia. Bowiem serwisy społecznościowe, jakie by nie były, czy skupiające fascynatów daną tematyką, członków klasy z podstawówki, czy też większość ludzi na świecie służą przede wszystkim do komunikacji, wymiany informacji i wiadomości. Profile użytkowników serwisów społecznościowych ze swoich profili tworzą coś na wzór publicznych pamiętników, publikując na nich informacje takie jak swoje dane osobowe, różnego rodzaju przemyślenia, powiedzenia, zdjęcia, filmy oraz wiele wiele innych. Dodatkowo gdy nasi znajomi również posiadają konta w takich serwisach możemy się z nimi kontaktować, niezależnie od tego czy mieszkają za ścianą, czy też na drugim końcu świata, bowiem internet nie zna granic, poza jedną która ogranicza użytkownika, a mianowicie chodzi tu oczywiście język komunikacji. Nie da się więc ukryć, że internet mocno spopularyzował i odmienił obieg wiadomości między ludźmi. Coś o czym musieli byśmy dawniej czytać w gazetach, albo usłyszeć w radiu, dzisiaj dociera do nas niemal momentalnie. Musisz jednak wiedzieć, że ma to swoje wady i zalety, ponieważ coraz więcej ludzie jest uzależnionych od informacji. Wszystko jest dobrze dopóki dostają nowe wiadomości, jednak problemy zaczynają się gdy ich braknie. Mają wtedy poczucie zagubienia i myśli, że omija ich coś ważnego.

Tarot to talia kart składająca się z siedemdziesięciu ośmiu kart. Była stosowna do gry w grę o nazwie tarot. Pochodzenie tych kart ani rok ich powstania nie jest znany. Współcześnie karty tarota są bardziej znane jako karty do wróżenia a gra nimi została niemal całkowicie zapomniana. Było wielu uczonych, którzy poświęcili życie w celu zbadania okultystycznego znaczenia tej talii. Karty tarota dzielą się na arkana małe w której jest pięćdziesiąt sześć kart oraz arkana wielkie gdzie jest dwadzieścia dwie karty. Wielkie arkana stanowią główną symbolikę tych kart. Znajdują się na nich karty pokazujące postacie bądź sytuacje w życiu, które pokazują drogę człowieka na ziemi. Interpretacji kart tarota a szczególnie arkan wielkich jest bardzo wiele. Arkana małe podobne są bardzo do tradycyjnych kart karcianych.

Tak samo jak karty tradycyjne arkana małe posiadają swoje kolory, są nimi denary zwane monetami, kielichy zwane pucharami, miecze, oraz pałki zwane buławami. Każdy z kolorów reprezentuje jeden z żywiołów jakie występują na ziemi. Karty te również mogą symbolizować znak zodiaku. Na zbiór kart składają się karty od asa do dwójki oraz karty z figurami. Jak widać symbolika kart tarota jest bardzo duża. Używając kart tarota możemy stosować gotowe schematy rozkładania. Do wróżenia możemy skorzystać z małych lub dużych arkanów, przy tym trzeba zaznaczyć iż częściej wróżbici posługują się kartami małych arkanów. Na całym świecie istnieje wiele kart tarota, głównym ich założeniem jest przedstawienie symboliki życia człowieka. Symbole te zawsze mają wspólną cechę choć są inaczej przedstawiane. Aby korzystać z kart tarta bardzo ważny jest dobór odpowiednich kart. Karty tarota muszą nam się spodobać i w pewien sposób przemawiać do nas, musimy widzieć ich symbolikę i umieć się nią posługiwać. Na rynku jest wiele książek na temat kart tarota, można również kupić najpopularniejsze talie. Tarot pasjonuje wielu ludzi i obiecuje poznanie świata oraz przyszłości dlatego też jest tak bardzo interesujący i pociąga do dziś wielu pasjonatów.

One Response to Karty tarota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *