Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lut    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Tagi

Social Media

  Największym fenomenem ostatnich lat w internecie są wszelkiego rodzaju social media, co w wolnym tłumaczeniu oznacza media społecznościowe. Są to serwisy internetowe mające na celu skupianie wokół siebie jakiejś społeczności. Taka społeczność może być powiązane wspólnym zainteresowaniem, tak jak na przykład fankluby jakiś klubów sportowych. Mogą również wiązać się na serwisach randkowych które mają im pomóc w odnalezieniu drugiej połówki lub poznaniu nowych ciekawych ludzi. Istnieją również serwisy o charakterze bardziej ogólnym. Posiadanie profilu w takich serwisach na pierwszy rzut oka niema większego sensu. Jednak gdyby głębiej zastanowić się nad tym do czego służą takie serwisy można już doszukać się sensu ich istnienia. Bowiem serwisy społecznościowe, jakie by nie były, czy skupiające fascynatów daną tematyką, członków klasy z podstawówki, czy też większość ludzi na świecie służą przede wszystkim do komunikacji, wymiany informacji i wiadomości. Profile użytkowników serwisów społecznościowych ze swoich profili tworzą coś na wzór publicznych pamiętników, publikując na nich informacje takie jak swoje dane osobowe, różnego rodzaju przemyślenia, powiedzenia, zdjęcia, filmy oraz wiele wiele innych. Dodatkowo gdy nasi znajomi również posiadają konta w takich serwisach możemy się z nimi kontaktować, niezależnie od tego czy mieszkają za ścianą, czy też na drugim końcu świata, bowiem internet nie zna granic, poza jedną która ogranicza użytkownika, a mianowicie chodzi tu oczywiście język komunikacji. Nie da się więc ukryć, że internet mocno spopularyzował i odmienił obieg wiadomości między ludźmi. Coś o czym musieli byśmy dawniej czytać w gazetach, albo usłyszeć w radiu, dzisiaj dociera do nas niemal momentalnie. Musisz jednak wiedzieć, że ma to swoje wady i zalety, ponieważ coraz więcej ludzie jest uzależnionych od informacji. Wszystko jest dobrze dopóki dostają nowe wiadomości, jednak problemy zaczynają się gdy ich braknie. Mają wtedy poczucie zagubienia i myśli, że omija ich coś ważnego.

Ogólnie w społeczeństwie przyjęło się, że gry komputerowe niszczą wyobraźnię i wyjaławiają mózg. Jest to jednak kompletne bzdura. Badania pokazują, zę gry komputerowe nie niszczą, a wręcz rozwijają mozg dziecka. Uczą je logicznego myślenia oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzięki temu uczeń jest w stanie zrozumieć o wiele więcej i co ciekawe, łatwiej jest mu to wszystko zapamiętać, niżeli gdyby siedział nad tym całą noc. Szczególnie popularne są gry komputerowe uczące dzieci języka angielskiego.

Są to aplikacje, które najlepiej jest kupić w odpowiednim sklepie lub tez ewentualnie można sprowadzić je za pośrednictwem Internetu. Tylko wtedy można mieć bowiem pewność, że będą dobre i profesjonalne i tym samym najbardziej odpowiednie do nauki. Niestety, w Polsce są też i szkoły, które nie mają odwagi, by korzystać z tychże gier komputerowych. Tym samym jednak skazują dzieci na cięższą i mniej owocną pracę. Warto więc zainteresować się nowymi rozwiązaniami, które są w stanie wnieść naprawdę wiele.

Komentarze są zamknięte.