Najnowsze komentarze

Szukaj

Kalendarz

  Marzec 2019
  P W Ś C P S N
  « Lut    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

Tagi

Social Media

  Największym fenomenem ostatnich lat w internecie są wszelkiego rodzaju social media, co w wolnym tłumaczeniu oznacza media społecznościowe. Są to serwisy internetowe mające na celu skupianie wokół siebie jakiejś społeczności. Taka społeczność może być powiązane wspólnym zainteresowaniem, tak jak na przykład fankluby jakiś klubów sportowych. Mogą również wiązać się na serwisach randkowych które mają im pomóc w odnalezieniu drugiej połówki lub poznaniu nowych ciekawych ludzi. Istnieją również serwisy o charakterze bardziej ogólnym. Posiadanie profilu w takich serwisach na pierwszy rzut oka niema większego sensu. Jednak gdyby głębiej zastanowić się nad tym do czego służą takie serwisy można już doszukać się sensu ich istnienia. Bowiem serwisy społecznościowe, jakie by nie były, czy skupiające fascynatów daną tematyką, członków klasy z podstawówki, czy też większość ludzi na świecie służą przede wszystkim do komunikacji, wymiany informacji i wiadomości. Profile użytkowników serwisów społecznościowych ze swoich profili tworzą coś na wzór publicznych pamiętników, publikując na nich informacje takie jak swoje dane osobowe, różnego rodzaju przemyślenia, powiedzenia, zdjęcia, filmy oraz wiele wiele innych. Dodatkowo gdy nasi znajomi również posiadają konta w takich serwisach możemy się z nimi kontaktować, niezależnie od tego czy mieszkają za ścianą, czy też na drugim końcu świata, bowiem internet nie zna granic, poza jedną która ogranicza użytkownika, a mianowicie chodzi tu oczywiście język komunikacji. Nie da się więc ukryć, że internet mocno spopularyzował i odmienił obieg wiadomości między ludźmi. Coś o czym musieli byśmy dawniej czytać w gazetach, albo usłyszeć w radiu, dzisiaj dociera do nas niemal momentalnie. Musisz jednak wiedzieć, że ma to swoje wady i zalety, ponieważ coraz więcej ludzie jest uzależnionych od informacji. Wszystko jest dobrze dopóki dostają nowe wiadomości, jednak problemy zaczynają się gdy ich braknie. Mają wtedy poczucie zagubienia i myśli, że omija ich coś ważnego.

Niektórym wydaje się, że gry komputerowe powstały tylko i wyłącznie po to, by bawić. Nie jest to jednak stwierdzenie prawdziwe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wiele gier także i uczy. Wiedzą o tym najlepiej nauczyciele, którzy w szkole dwudziestego pierwszego wiek aktywnie czerpią ze zdobyczy cywilizacji, takich jak komputery i liczne programy komputerowe. Te programy mają zazwyczaj formę gier właśnie.

Dlaczego dzieci tak bardzo je lubią? Przede wszystkim dlatego, że mogą dzięki nim w przyjemny i łatwy sposób przyswoić sobie wiedzę. Oczywiste jest to, że dziecko uwielbia wszystko to, co mówi, co wydaje dźwięki i to, co jest kolorowe. Dlaczego? przede wszystkim dlatego, że przyciągaj to jego uwagę, interesuje je to. A w tym wieku tak naprawdę tylko to się liczy. Poza tym obecna szkoła jest najczęściej bardzo otwarta na tego typu rozwiązania. Dlatego też stara się , by w każdej klasie znajdowały się komputery, na których dzieci będą mogły odtwarzać dane gry komputerowe.

Komentarze są zamknięte.