Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lut    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Tagi

Social Media

  Największym fenomenem ostatnich lat w internecie są wszelkiego rodzaju social media, co w wolnym tłumaczeniu oznacza media społecznościowe. Są to serwisy internetowe mające na celu skupianie wokół siebie jakiejś społeczności. Taka społeczność może być powiązane wspólnym zainteresowaniem, tak jak na przykład fankluby jakiś klubów sportowych. Mogą również wiązać się na serwisach randkowych które mają im pomóc w odnalezieniu drugiej połówki lub poznaniu nowych ciekawych ludzi. Istnieją również serwisy o charakterze bardziej ogólnym. Posiadanie profilu w takich serwisach na pierwszy rzut oka niema większego sensu. Jednak gdyby głębiej zastanowić się nad tym do czego służą takie serwisy można już doszukać się sensu ich istnienia. Bowiem serwisy społecznościowe, jakie by nie były, czy skupiające fascynatów daną tematyką, członków klasy z podstawówki, czy też większość ludzi na świecie służą przede wszystkim do komunikacji, wymiany informacji i wiadomości. Profile użytkowników serwisów społecznościowych ze swoich profili tworzą coś na wzór publicznych pamiętników, publikując na nich informacje takie jak swoje dane osobowe, różnego rodzaju przemyślenia, powiedzenia, zdjęcia, filmy oraz wiele wiele innych. Dodatkowo gdy nasi znajomi również posiadają konta w takich serwisach możemy się z nimi kontaktować, niezależnie od tego czy mieszkają za ścianą, czy też na drugim końcu świata, bowiem internet nie zna granic, poza jedną która ogranicza użytkownika, a mianowicie chodzi tu oczywiście język komunikacji. Nie da się więc ukryć, że internet mocno spopularyzował i odmienił obieg wiadomości między ludźmi. Coś o czym musieli byśmy dawniej czytać w gazetach, albo usłyszeć w radiu, dzisiaj dociera do nas niemal momentalnie. Musisz jednak wiedzieć, że ma to swoje wady i zalety, ponieważ coraz więcej ludzie jest uzależnionych od informacji. Wszystko jest dobrze dopóki dostają nowe wiadomości, jednak problemy zaczynają się gdy ich braknie. Mają wtedy poczucie zagubienia i myśli, że omija ich coś ważnego.

Nie wszystko na tymże świecie jest zdrowe. Wiedzą o tym najlepiej lekarze, którzy nieustannie zajmują się chorobami, które nękają ówczesną cywilizację, ale na szczęście gry xbox kinect to inny rodzaj rozrywki, tutaj nie siedzimy  wpatrzeni tylko w ekran . Coraz częściej jednak można usłyszeć, że bardzo szkodliwe dla ludzkości są gry komputerowe. Czy aby na pewno jest to prawda? Oczywiście zależy. Od czego? A mianowicie od tego, jak wiele czasu dana osoba spędza przed komputerem grając. Zdarza się bowiem i tak, że pewni nałogowi gracze potrafią grać w gry komputerowe niemal cały dzień no i jak się gra, gry xbox kinect dają inny rodzaj granie.

I co ciekawi, gdyby nie nagląca potrzeba snu lub jakiekolwiek inne życiowe obowiązki, pewnie graliby w xbox one kinect gry dalej. Nie jest to zdrowe – zarówno w sferze fizycznej, jak i w sferze psychicznej. Grozi bowiem bardzo szybkim i bardzo poważnym uzależnieniem.

gry kinect xbox 360

Jak wiadomo, uzależnienie to nie jest łatwe do wyleczenia, na szczęście gry kinect xbox 360 wymuszają sporo ruchu a co za tym idzie, nie zawsze są tak bardzo szkodliwe. Wymaga, podobnie jak choroba alkoholowa i narkotykowa, odwyku. Prawda jest jednak taka, ze mało kto jest w stanie samodzielnie i dobrowolnie zdecydować się na odwyk. Jest to bowiem, decyzja trudna i wymagająca olbrzymiej odwagi. Warto zobaczyć jak wygląda lista gier kinect, na czym te gry polegają, żeby stwierdzić, że to bardzo fajny sposób rozrywki.

Komentarze są zamknięte.