Z Kinectem do banku

Już niedługo ludzie będą mogli płacić rachunki i zarządządzać bankowością machając rękami przed swoimi telewizorami, jeśli aplikacja litewskiej spółki, zaprezentowana na targach CTIA odniesie sukces.

Aplikacja, opracowana przez firmę Etronika, wykorzystuje Kinect, kontroler ruchowy Microsoftu i technologię wykrywania głosu opracowaną dla Xbox 360.

Interfejs posiada dwa rzędy ikon, które wirują jak na karuzeli. Machając ręką w lewo obraca się górnym rzędem ikon, a machając na prawo obraca się dolnym rzędem. Aby wybrać funkcję należy złączyć dłonie na przeciwko wybranej ikony.

Andrius Kusas, architekt systemowy w Etronika, pokazał, jak użytkownik może zapłacić rachunek za pomocą gestów. Potem podniósł telefon i obraz pojawił się na ekranie telefonu. Machając ręką w lewo, wysłał kopię opłaconego rachunku na swój telefon.

Etronika oferuje szeroki wybór oprogramowania, które banki wykorzystują do usług, takich jak bankowość online. Aplikacja Kinect jest w trakcie rozwoju a Etronika nie sprzedała go jeszcze do żadnego banku, poinformował Andrius Kusas.

Prawdopodobnie dlatego, że Microsoft wciąż nie pozwala programistom na udostępnianie komercyjnych produktów, które wykorzystują technologię Kinect. Microsoft udostępnił natomiast środowisko programistycznie (w wersji beta), które pozwala budować aplikację dla Microsoft Kinect. Już teraz każdy może tworzyć aplikacje do użytku niekomercyjnego, ale Microsoft podał, że w przyszłości planuje wydanie komercyjnego pakietu SDK.

Może Ci się również spodoba