Xbox 720 i Kinect 2 w sklepach pod koniec 2013 roku

Z 56-stronicowego dokumentu, jaki zamieszczony został w serwisie Scribd, wynika, że następca wysłużonego Xboksa 360 trafi do sprzedaży przed przyszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Zakładana cena Xboksa 720 wyniesie 299 dolarów, a w sklepach dostępny będzie także zestaw z kontrolerem Kinect 2.

Plotek o nowej konsoli koncernu Microsoft pojawiło się już tyle, że chyba nawet zagorzali miłośnicy xboksa z rezerwą podchodzą do kolejnych ?sensacyjnych? informacji. Autentyczności dokumentu opublikowanego w serwisie Scribd również nie sposób potwierdzić. Uwagę zwraca jednak jego spora objętość oraz ostra reakcja reprezentującej interesy giganta z Redmond kancelarii prawnej Convington & Burling, która zażądała natychmiastowego usunięcia pliku.
Całe zdarzenie wygląda na wyciek materiałów przygotowanych na potrzeby wewnętrznej prezentacji. W dokumencie przedstawione zostały m.in. plany rozwoju marki Xbox do roku 2015, parametry techniczne konsoli Xbox 720, a nawet prognozy dotyczące usług związanych z graniem w chmurze (cloud gaming) i ew. korzyści wynikające z przejęcia firmy OnLive.

Może Ci się również spodoba