Samochód zintegrowany z Kinectem?

Zespół Microsoft Connected Car zdradził, że pracuje nad zintegrowaniem urządzenia Kinect z samochodem. Niewykluczone, że w przyszłości Kinect zostanie wbudowany w deskę rozdzielczą. Dzięki takiemu rozwiązaniu samochód będzie mógł rozpoznać kierowcę oraz pasażerów, reagować na ich głos i ruchy. Pozwoli to nie tylko na sterowanie różnymi elementami pojazdu, ale może posłużyć zwiększeniu bezpieczeństwa. Jeśli np. urządzenie wykryje, że kierowca stracił przytomność czy zasnął, będzie mogło uruchomić hamulce.

Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości Kinect zostanie wbudowany w deskę rozdzielczą. Dzięki takiemu zabiegowi pojazd będzie w stanie automatycznie „rozpoznać” kierowcę, pasażerów oraz dostosować wnętrze do ich upodobań.

Gigant z Redmond nie zamierza ograniczać się jedynie do Kinecta. Samochody przyszłości mają być wyposażone w pełną gamę produktów Microsoftu. Komputer pokładowy będzie zarządzany przez Windowsa Phone, Bing ułatwi planowanie podróży, zaś chmura Azure umili czas pasażerom oferując różnorodną muzykę i filmy na tabletach z Windowsem 8.

Niestety, Microsoft nie podał powyższych informacji w sposób oficjalny. Ciężko więc powiedzieć kiedy pojawią się pierwsze pojazdy Connected Car nowej generacji. I czy kiedykolwiek. Wiem tylko, że obecnie komputery pokładowe, które korzystają z poprzednich rozwiązań Microsoftu, znajdują się w Hondach, Nissanach, BMW, Mercedesach, Astonach Martinach i MacLarenach, a systemy Ford SYNC, Fiat Blue&Me oraz Kia UVO również korzystają z usług giganta z Redmond. Samochody tych marek być może więc zaadoptują to rozwiązanie jako pierwsze. Mam nadzieję, że żywot tego projektu nie skończy się w laboratoriach Microsoftu.

Może Ci się również spodoba