Najlepsze gry na Kinecta

Obecnie dla konsoli Xbox 360 wyposażonej w kontroler Kinect dostępnych jest ponad 100 tytułów. Wśród wielu gier znajdują się perełki, obok których prawdziwy fan kontrolera Kinect nie może przejść obojętnie. Do nich należą z pewnością serie Kinect Sports, Dance Central oraz adaptacje kinowych hitów Kinect Star Wars oraz Harry Potter Kinect. Dla najmłodszych świetną pozycją będą gry Kinectimals, Kinect Joy Ride oraz Kinect Adventures. Taki zestaw zapewni doskonałą zabawę na wiele godzin.

Kinect Sports i Kinect Sports Season Two

Gra Kinect Sports
Seria Kinect Sports to jedne z lepszych, jak nie najlepsze gry przeznaczone dla kontrolera Kinect. W pierwszej odsłonie Kinect Sports możesz grać w sześć pełnych wersji gier sportowych tak, jak należy ? czyli używając całego ciała.

Zostaniesz mistrzem wagi ciężkiej boksu we własnym pokoju lub poczujesz się jak na wakacjach dzięki siatkówce plażowej. Możesz też grać w tenisa stołowego bądź trenować lekkoatletykę, piłkę czy kręgle.

W drugiej część serii, oznaczonej tytułem Kinect Sports Season Two, zdobędziesz decydujące punkty w futbolu amerykańskim lub umieścisz piłkę w dołku na polu golfowym. Możesz też sprawdzić się w baseballu, tenisie, rzutkach i w jeździe na nartach.

Seria Kinect Sports to zabawa dla całej rodziny, w której z powodzeniem mogą rywalizować najmłodsi jak i dorośli. Na uwagę zasługuje również świetnie przygotowany interfejs użytkownika (często niedopracowany w innych produkcjach przeznaczonych dla kontrolera Kinect), który precyzyjnie pozwala poruszać się po opcjach w grze.

Nasza ocena 10/10.


Dance Central, Dance Central 2, Dance Central 3

Gra Kinect Dance CentralSeria Dance Central to 3 gry, które musi posiadać każdy przyszły tancerze i miłośnik kontrolera Kinect. Twórcy gry Rock Band stworzyli kolejną świetną grę muzyczną ? Dance Central. Odkryj nowe ruchy na parkiecie dzięki pierwszej tanecznej grze wideo, która śledzi ruchy ciała gracza i nie wymaga używania kontrolera.

Dance Central to pierwsza dostępna wyłącznie dla konsoli Xbox 360 gra taneczna, która sprawi frajdę każdemu! Choreografia każdego układu tanecznego może zostać opanowana zarówno przez nowicjusza, jak i doświadczonego tancerza. Porywająca ścieżka dźwiękowa zawiera utwory najpopularniejszych gwiazd muzyki pop, hip-hop i R&B. Ucz się krok po kroku lub od razu wystąp przed rodziną i znajomymi.Nie będziesz po prostu uczyć się kroków, ale dowiesz się, jak zawładnąć parkietem!

Kolejne wersje Dance Central to coraz więcej piosenek i ulepszony, lepiej reagujący interfejs gracza.

Nasza ocena 10/10.


Kinect Star Wars

Za opracowanie gry odpowiedzialna jest firma LucasArts, znana z wielu innych hitów o rycerzach Jedi i wojownikach Sith (np. Star Wars: The Force Unleashed, również dostępnej na Xbox 360).

W grze Star Wars Kinect wcielamy się w rycerzy Jedi i inne postacie znane z Gwiezdnych Wojen. Rozgrywka została podzielona na różne tryby zabawy, podczas których walczymy z przeciwnikami przy użyciu miecza świetlnego, zasiadamy za sterami X-Winga i używamy mocy. Postaciami i pojazdami sterujemy za pomocą odpowiednich gestów oraz ruchów, wychwytywanych i interpretowanych przez czujniki Kinecta.

Gra nie tylko dla miłośników sagi Gwiezdne Wojny ale także tych, którzy lubią pomachać sobie mieczem, poskakać czy wykonać karkołomne ewolucje na dywanie.

Nasza ocena 8/10.


Harry Potter Kinect

Harry Potter KinectWraz Harry Potter Kinect przenieś się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i poznaj zadziwiający świat czarów dzięki nowej grze wideo Harry Potter for Kinect, przeznaczonej wyłącznie dla kontrolera Kinect i konsoli Xbox 360. Zeskanuj swoją twarz, aby stworzyć awatara czarownika podobnego do Ciebie i posługuj się nim w grze.

W Harry Potter Kinect doświadczysz niezapomnianych chwil znanych z filmów i książek ? od wyborów różdżki u Olivandera, poprzez ceremonię przydziału do konkretnego domu w Hogwarcie, aż do ostatecznej walki z Sam-Wiesz-Kim. Rzucaj czary wykonując poprawne ruchy ręką i wołając odpowiednie zaklęcia. Doskonal swoje czarodziejskie zdolności oraz umiejętności warzenia eliksirów i walki z innymi czarodziejami, by odblokowywać kolejne lekcje w świecie magii. Pokonaj przyjaciół w licznych mini-grach lub łącz z nimi siły w trybie kooperacji. Skacz, unikaj i schylaj się, by nie trafiły cię konary Bijącej Wierzby, walcz z niebezpieczny chochlikami, broń się przed przerażającymi Dementorami, pływaj między Druzgotkami i strącaj innych z mioteł podczas meczów Quidditcha.

Nasza ocena: 9/10.

Kinectimals

KinectimalsKinectimals to produkcja przeznaczona dla najmłodszych użytkowników konsoli Xbox 360, robiąca użytek z Kinect ? kontrolera angażującego do zabawy całe ciało. Rozgrywka sprowadza się tu do nawiązywania kontaktu z jednym z pięciu wirtualnych zwierząt. Gra została opracowana przez studio Frontier.

W Kinectimals gracz trafia na rajską wyspę zamieszkiwaną przez młode, dzikie zwierzęta ? w tym lwa, tygrysa oraz geparda. Jedno z nich w każdej chwili może stać się małym, sympatycznym przyjacielem gracza, którego zadanie sprowadza się do uczestnictwa w zabawach ze swoim wirtualnym pupilem, a także dbania o to, aby nie zabrakło mu niczego, co jest potrzebne do rozwoju.

Nasza ocena 8/10.

Jaka jest Twoja ulubiona gra na Kinecta?

Może Ci się również spodoba