Najlepsze gry fitness dla Kinecta

Dla kontrolera Kinect dostępnych jest aktualnie kilkanaście gier z serii fitness. Do najpopularniejszych należą seria Zumba Fitness, Your Shape Fitness Envolved oraz nowość na rynku Nike+ Kinect Training.

Nike+ Kinect Traning

Nike+ Kinect Training to gra sportowa przygotowana z myślą o wszystkich, którzy chcą poprawić swoją sprawność fizyczną bez konieczności odwiedzania siłowni. Tytuł wymaga do działania kontrolera Kinect.
Gra umożliwia trening indywidualny Nike dostosowany do Twoich potrzeb.

Trenuj i osiągnij swój cel ? nie ważne jaki. Nike+ Kinect Training mierzy Twoje postępy od początku treningów ? sprawdza siłę, wytrzymałość i ogólną kondycję, tworząc wykres Fuel Print. Trener udzieli Ci wskazówek, a sportowcy Nike zmotywują Cię na drodze do celu. Nike+ Kinect Training śledzi Twoje ruchy i na bieżąco informuje Cię o wynikach. Jeśli nie masz kondycji, program pomoże Ci do niej wrócić.

Zobacz gdzie możesz kupić tą grę:Zumba Fitness: Join the Party

Zumba Fitness: Join the Party to wirtualna wersja słynnego program fitness o nazwie Zumba, stworzonego w latach ?90 przez słynnego kolumbijskiego tancerza oraz choreografa Beto. Jego innowacyjność polega na łączeniu standardowych ćwiczeń fitness z różnymi stylami tanecznymi, czyniąc zabawę wciągają i nieprzewidywalną.

Fakt ten został odpowiednio wykorzystany w grze Zumba Fitness: Join the Party, pozwalającej podjąć naukę podstawowych kroków należących do dziewięciu stylów tanecznych (reggaeton, merengue, salsa, sumbia, Hip-Hop, mambo, rumba, flamenco oraz calypso). Beto wspólnie z kilkoma innymi światowej klasy tancerzami (m.in. Tanya Beardsley oraz Gina Grant), przygotował na potrzeby produkcji 30 układów choreograficznych.Zumba Fitness Rush

Zumba Fitness RushZumba Fitness Rush to kontynuacja gry łączącej aerobik i taniec, w której znajduje się jeszcze więcej reżimów treningowych, piosenek i układów do przećwiczenia. Autorzy przygotowali czterdzieści dwa nowe utwory, w rytm których możemy się bawić przed telewizorem. Rush jest wydaną tylko na X360 kontynuacją gry Zumba Fitness, która ukazała się na jesieni 2010 roku na wszystkie platformy umożliwiające zabawę z kontrolerami ruchowymi.

Przygotowana przez studio Zoe Mode produkcja rozszerza możliwości programu o kolejne elementy. Autorzy przygotowali czterdzieści dwa nowe utwory, przy których posiadacze konsoli mogą dbać o swoje zdrowie i kondycję. Wśród nich znajdują się także melodie znanych artystów, jak Pitbull i Nicole Scherzinger.

Przy każdej piosence gracze mogą bawić się tańcząc w jednym z dwudziestu czterech różnych stylów, wśród których są choćby salsa, Pasodoble i Bollywood.Your Shape Fitness Envolved

Produkt wykorzystuje technologię Player Projection, która w połączeniu w kontrolerem Kinect jest w stanie przeskanować sylwetkę gracza, określić wymiary, a także przenieść stworzony w ten sposób obraz do wirtualnego świata gry.

Dzięki zastosowaniu Player Projection, użytkownik jest na bieżąco informowany o swoich postępach oraz konieczności wprowadzenia ewentualnych poprawek, w przypadku gdy jakaś pozycja została wykonana błędnie. Your Shape: Fitness Evolved jest kompletnym narzędziem do treningu. Oznacza to, że gracz ma możliwość dobrania zestawu ćwiczeń do swoich wymagań, lub też zdecydować się na wirtualnego trenera, który narzuci z góry jeden z predefiniowanych programów fitness. Są one odpowiednio dopasowywane do warunków danego gracza, a także celów, jakie sobie wyznaczy (np. zrzucenie kilograma w przeciągu dwóch tygodni).

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniej Your Shape Fitness EnvolvedMoże Ci się również spodoba