My Self Defense Coach

Ucz się samoobronny z Kinectem!  My Self Defense Coach to kolejna produkcja stworzona z myślą o kontrolerze Kinect. Specjaliści z Ubisoft postanowili tym razem zadbać nie tylko o nasze zdrowie, ale również bezpieczeństwo i wykorzystać konsolę Xbox 360 do nauki samoobrony w domowym zaciszu. My Self Defense Coach to kolejna produkcja stworzona z myślą o kontrolerze Kinect. Specjaliści z Ubisoft postanowili tym razem zadbać nie tylko o nasze zdrowie, ale również bezpieczeństwo i wykorzystać konsolę Xbox 360 do nauki samoobrony w domowym zaciszu. 

Twórcą i wydawcą gry jest firma Ubisoft mająca już na swoim koncie pozycje związane stricte z ludzkim ciałem i podnoszeniem sprawności fizycznej. Chodzi tutaj między innymi o takie produkcje wykorzystujące kontrolery ruchu jak: My Fitness Coach Club, Just Dance 3 czy Your Shape: Fitness Evolved.

O ile jednak wspomniane tytuły kładą większy nacisk na podniesienie ogólnej formy użytkowników, o tyle My Self Defense Coach skupia się głównie na nauczeniu gracza technik samoobrony.

My Self Defense Coach jest bodaj pierwszą profesjonalną produkcją stworzoną z myślą o kontrolerze Kinect, która ma za zadanie przygotować użytkownika do odparcia ewentualnego ataku na ulicy. W tym celu autorzy przygotowali wiele zróżnicowanych treningów poprawiających u gracza technikę walki, podnoszących jego wytrzymałość oraz wpływających na refleks i opanowanie.

Głównymi filarami treningów są między innymi kickboxing, mieszane sztuki walki oraz wyciszające sesje Tai Chi. Podobnie jak w wielu podobnych tytułach zadaniem użytkownika jest przede wszystkim powtarzanie konkretnych ruchów widocznych na ekranie. Im precyzyjniej uda nam się w rzeczywistości odzwierciedlić konkretny ruch, tym lepiej wykonamy zadanie. Oprócz typowych sesji treningowych z samoobroną w roli głównej, w grze pojawiły się również różne minigry urozmaicające zabawę.

Może Ci się również spodoba