Kinect posłuży rehabilitacji polskich dzieci

Przeznaczone do rehabilitacji konsole do gier zostały we wtorek przekazane Oddziałowi Dziennemu Chemioterapii Kliniki Onkologii, Instytutu-Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w ramach projektu ?Kinect ? innowacja w rehabilitacji”.

Interaktywne gry ruchowe na konsoli Xbox Kinect, która właśnie została przekazana szpitalowi w ramach projektu „Kinect – innowacja w rehabilitacji”, to zupełnie nowy sposób dochodzenia do sprawności ruchowej poprzez zabawę. Inicjatywa ta jest przykładem efektywnej współpracy organizacji pozarządowej, biznesu i publicznej służby zdrowia w dziedzinie zastosowania nowych technologii.

Koncepcja projektu powstała dwa lata temu. Fundacja ISKIERKA zwróciła się do firmy Microsoft z propozycją współpracy przy zastosowaniu urządzenia Xbox Kinect – kontrolera ruchu jako narzędzia do rehabilitacji dzieci. W ten sposób powstała ogólnopolska akcja nowatorskiego zastosowania interaktywnych gier komputerowych w procesie rehabilitacji dzieci przebywających w ośrodkach onkologicznych.

Może Ci się również spodoba