Kinect dla Windows trafia do Polski

Kinect dla Windows nareszcie w naszym kraju. Microsoft, przy okazji aktualizacji pakietu SDK dla programistów chcących pisać aplikacje dla komputerowej wersji Kinecta, wprowadza go do naszego kraju.

8 października ukaże się update do oprogramowania Kinect for Windows runtime i zestawu narzędzi dla programistów (SDK). Aktualizacja obejmie m.in. rozszerzenie dostępu do danych czujnika – w tym ustawień kamery i danych dotyczących głębi kolorów, udostępnienie większej ilości próbek i narzędzi oraz wsparcie dla aplikacji Windowsa 8 (Microsoft .NET 4.5, Microsoft Visual Studio 2012).

Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że Microsoft rozszerza dostępność Kinect for Windows poza rynki, na których debiutował ponad 7 miesięcy temu. 8 października Kinect dla PC pojawi się w Chinach, późną jesienią także w Chile, Kolumbii, Czechach, Grecji, Polsce i na Węgrzech, a do końca roku ma być już dostępny na w sumie 38 rynkach świata.

Kinect dla Windows nie jest tylko zapomnianym eksperymentem. Jest wciąż rozwijany! W najnowszej wersji pakietu programistycznego deweloperzy będą mogli uzyskać dostęp do większej ilości funkcji urządzenia, w tym danych z samego czujnika (ustawienia kolorystyczne kamery i rozszerzone dane dotyczące głębi obrazu), a także zapewni większą ilość przykładowych szablonów, które będzie można wykorzystać w aplikacjach. Pojawi się też obsługa aplikacji dla Pulpitu w Windows 8, .NET 4.5 i Visual Studio 2012.

Kinect dla Windows powinien pojawić się w naszym kraju ósmego października, aczkolwiek według oficjalnego komunikatu, premiera wyznaczona jest na ?późniejszą jesień?.

Kinect dla Windows wymaga systemu Windows 7 lub nowszego. W porównaniu do swojego xboxowego odpowiednika, urządzenie ma nowsze oprogramowanie układowe, krótszy kabel USB oraz adapter, pozwalający podłączać do komputera dodatkowe urządzenia korzystające z portu USB. Urządzenie też działa lepiej z obiektami znajdującymi się bliżej obiektywu (od 50 centymetrów).

Może Ci się również spodoba