Fifa 13 ze wsparciem dla Kinect

FIFA 13 w wersji na Xbox 360 zaoferuje wsparcie dla kontrolera Kinect. Na konferencji E3, Microsoft zaprezentował szczegóły tej funkcji, która będzie sprowadzać się przede wszystkim do wydawania komend głosowych.

Zgodnie z przewidywaniami, posiadacze kontrolera Kinect będą mogli w trakcie zabawy wydawać proste komendy głosowe, które ułatwią poczynania na boisku. 

Po wypowiedzeniu kilku słów zmienimy grających zawodników na tych siedzących na ławce rezerwowych i w dowolnym momencie zmodyfikujemy jedną z wcześniej przygotowanych formacji. Pozwoli to na bieżąco reagować na wydarzenia na murawie. Jedną z najbardziej interesujących opcji jest możliwość komentowania decyzji sędziego.

Niczym prawdziwy piłkarz na boisku, będziemy mogli wyrazić swoje niezadowolenie z nieprawidłowo naszym zdaniem odgwizdanego spalonego czy faulu. Wyjątkowo ostre narzekanie może zakończyć się otrzymaniem żółtej kartki za dyskusje, czyli dokładnie jak w trakcie realnych spotkań.

Dla wielu osób jedną z barier ograniczających swobodną komunikację w czasie zabawy mógłby być język angielski. Na szczęście firma Electronic Arts zapowiada obsługę wielu języków ? miejmy nadzieję, że wśród nich znajdzie się również polski, co znacznie ułatwiłoby wielu rodzimym graczom korzystanie z kontrolera Kinect. Musimy jednak poczekać na szczegółowe informacje w tej sprawie.

Może Ci się również spodoba