Dragon’s Lair

Dragon's Lair KinectKto nie pamięta tej klasycznej gry z automatów oraz edycji na PC? Dla przypomnienia, podajemy za wikipedią.

Dragon’s Lair ? zręcznościowa gra akcji wydana w formie tzw. laser dysku przez Cinematronics w 1983 roku.

Pomysłodawcą był Rick Dyer, a autorem grafiki Don Bluth – były animator ze stajni Walta Disneya. Gra zyskała niebywała popularność i rok później doczekała się kontynuacji pod nazwą „Dragon’s Lair 2”. Seria „Dragon’s Lair” opowiada o przygodach rycerza o dźwięcznym imieniu Dirk The Daring przybywającego do zamku czarownika, w którym zły smok Singe przetrzymuje księżniczkę Daphne. Pomysł opierał się na stworzeniu interaktywnej bajki, którą gracz nie tylko ogląda, ale także bierze w niej udział wykonując określone czynności joystickiem (wychył w którąś ze stron lub wciśnięcie przycisku fire) w odpowiednim momencie. Wykonanie „akcji” nieprawidłowej lub w niewłaściwym momencie zawsze skutkuje przerwaniem odtwarzania „bajki” i odegraniem animacji, która daje nam jasno do zrozumienia, że niestety w tej próbie polegliśmy i musimy spróbować ponownie.

„Dragon’s Lair” doczekał się także adaptacji na komputery domowe. Za konwersję odpowiedzialna była firma Readysoft i w roku 1989 wydała pierwszą, jednak niepełną wersję „Dragon’s Lair” znanego z automatów. Rok później, w ramach reedycji, ReadySoft wydało pełną, nieokrojoną wersję oryginału pod nazwą „Dragon’s Lair: Escape from Singe’s Castle”.

Według zapowiedzi, Dragon’s Lair wraz ze wsparciem dla kontrolera Kinect ma się pojawić w Xbox Live Arcade  18 maja 2012.

Może Ci się również spodoba